Čti česky

Jazyková úroveň dětí vyrůstajících ve vícejazyčném prostředí bývá jiná než u dětí pocházejících z ryze českého prostředí.

A proto jsme se rozhodli založit knižní edici „Čti česky“ s cílem vytvářet čítanky a další vzdělávací materiály pro zjednodušené čtení – texty připravené přímo na míru dětem žijícím v zahraničí, zohledňující adekvátní způsob čtení.

Čítanky se zaměřují na rozvíjení techniky čtení a prohloubení čtení s porozuměním. Pracují s omezenou slovní zásobou a jednoduchou větnou stavbou. Příběhy jsou krátké, a přesto vystavěné tak, aby byly pro děti poutavé a od četby je neodrazovaly.

Témata rovněž rezonují s učivem, které se probírá i na základní škole, jako jsou cestopisy, historie či mytologie a legendy.

Každá čítanka obsahuje metodiku, pracovní list a výkladový slovníček.

Čítanky mohou využít učitelé na procvičování čtení ve škole, rodiče na čtení doma nebo děti na samostatné čtení.

Eliška s Vítkem už mají zabalené batůžky a jedou navštívit další krásné české město. Poznáte podle obrázku, kam vyrážejí? V týmu intenzivně pracujeme na tom, abyste si jejich dobrodružství mohli brzy přečíst i vy!

Všechny materiály pro Vás vytváříme s láskou a rozhodli jsme se, že je budeme primárně nabízet ke stažení ZDARMA.

Pokud byste chtěli naši práci - jako například tvorbu nové čítanky - jakkoliv finančně podpořit, můžete tak učinit přes portál Darujme.cz.

Děkujeme!