Odjíždíme z České republiky

Přemýšlíte, co musíte zařídit, než odjedete s dětmi do zahraničí? Jsou vaše děti předškoláci, nebo školáci? Máte nějaké povinnosti vůči školce, škole nebo MŠMT? Bojíte se, že vám budou chybět české televizní pořady nebo dětské rádio? A co knihy, existují nějaké e-booky nebo knihkupectví, která posílají své knihy do zahraničí? Kde jsou blízké komunity?

Žijeme v zahraničí

Přestěhovali jste se s dětmi do zahraničí, kde plánujete být krátkodobě, dlouhodobě nebo trvale. Nebo se Vaše děti v cizině již narodily. Musíte je přihlásit do kmenové školy? A jak je to s přezkušováním? Existují české školy, které jsou k dětem ze zahraničí otevřené? Kde najdete české školy nebo krajanské spolky? Je dostupné nějaké online vzdělávání?

Vracíme se zpět

I návrat zpět do České republiky představuje proces, na který je potřeba se také připravit. Víte, jaké všechny kroky musíte učinit? Znáte správné formuláře, které je nutné vyplnit? Oslovili jsme ty nejpovolanější a chystáme pro Vás přehledné informační materiály či webináře.

* Děláme vše pro to, aby informace uvedené na tomto webu byly platné a úplné. Zejména v oblasti předpisů však za ně nemůžeme nést právní odpovědnost, protože výklad zde náleží především MŠMT ČR.

Odborníci

Rádce