Přihla

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Přejete si mít naše čerstvé novinky jako první ve svém e-mailu?

Hotovo. Děkujeme za váš zájem a těšíme se, že budeme v kontaktu.

Knižní dílny Okénka s Radkou Polenskou

Knižní dílny Okénka s Radkou Polenskou

Česká a slovenská škola Okénko v Londýně pořádá on-line Knižní dílny s Radkou Polanskou. Jejich cílem je přiblížit dětem českou literaturu pro děti od románů po komiksy. Nad českými knížkami pro děti si v rámci Knižních dílen účastníci povídají, čtou, vymýšlí vlastní příběhy, kreslí a hrají tematické hry. Schopnost aktivního čtení nahlas není podmínkou.

Kurzy

Mladší a starší školní děti

Literatura a čtení

Čteme česky

Čteme česky

Web pro děti, rodiče a učitele žijící v zahraničí o báječných českých knihách, které stojí za to číst. Autorka Jarka Trnková osobně prochází všechna česká knihkupectví, navštěvuje veletrhy i výstavy, aby pro dětského čtenáře ve věku 2–15 let vybrala aktuálně to nejlepší. Nabízí také poradenství pro jednotlivce i školy. Zájemcům knihy pošle třeba i za oceán.

Internetové stránky

Mladší a starší školní děti, rodiče, učitelé češtiny

Literatura a čtení

Rozklad rostlin

Rozklad rostlin

Pracovní šešit určený pro děti 6+, ideálně pro 1.–4. třídu. Slouží nejen ve škole, ale také pro domácí procvičování čtenářských dovedností. Využívá mezipředmětové vazby, nejvíce čeština–přírodověda – výtvarná výchova s cílem, aby byl inspirující. Autorkou je Hana Kováříková. 

Materiály zdarma a e-shopy

Mladší školní děti

Literatura a čtení; Ostatní

ABCZ aneb H jako Havel

ABCZ aneb H jako Havel

Ilustrovaný abecedář Česka s 257 hesly v češtině a angličtině. Nejkrásnější česká kniha 2018. „Psala jsem tuto knížku během několikaletého pobytu v zahraničí, původně pro své a další české děti vyrůstající mimo Česko…Není to encyklopedie, je to spíš osobní skládačka obrázků, vzpomínek a trochu i představ o Česku z dálek.“ Denisa Šedivá.

Knihy

Rodiče a učitelé češtiny

Vlastivěda, Dějepis a Zeměpis; Kultura

ZŠ Truhlářská

ZŠ Truhlářská

Pražská ZŠ pod vedením paní ředitelky PhDr. Jitky Kendíkové. Kmenová škola, která má zkušenosti s dětmi žijícími v zahraničí a je k nim vstřícná. Ve škole je i česko-italská sekce. Nabízí možnost konzultací, ale i reálného zapojení dětí do dění ve škole, v případě, že jsou na návštěvě v ČR.

Škola

Rodiče a učitelé češtiny

Ostatní

Školy Březová

Školy Březová

Nabízí možnost individuálního vzdělávání, včetně komplexní výukové podpory během celého školního roku. Využívá vlastní systém iŠkola MOODLE zahrnující širokou škálu vzdělávacích a podpůrných materiálů. Výuka je zprostředkovávána rodiči, škola je však odborný garant umožňující i přezkušování.

Škola

Rodiče a učitelé češtiny

Ostatní

Internetová jazyková příručka

Internetová jazyková příručka

Slovníky spisovné češtiny a výklad pravopisu v digitalizované podobě, kterou už od roku 2004 vytvářejí odborníci z Akademie věd a z Masarykovy univerzity. Je možné ověřit zde význam nebo skloňování, časování všech slov spisovné češtiny.

Internetové stránky

Rodiče, učitelé češtiny a dospělí studenti češtiny

Česká gramatika a pravopis

Čeština pro děti v zahraničí

Čeština pro děti v zahraničí

Online kurzy vedené zkušenými učitelkami Veronikou, Radkou a Jitkou z České školy ve Skotsku (Czech School Scotland CIC). Děti si procvičí a naučí slovní zásobu, pravopis, čtení a další učivo z 1. a 2. třídy české ZŠ. Ve skupině je max. 5 dětí od 6 do 9 let. 1x týdně, 30 minut, £ 25/5 týdnů.

Kurzy

Mladší školní děti

Škola; Ostatní

Krajánek ve světě, z. s.

Krajánek ve světě, z. s.

Nezávislá, dobrovolná iniciativa, která vznikla za účelem realizace projektu časopis Krajánek. Spolek se také zabývá propagací českého jazyka, literatury a kultury, tvorbou výukových materiálů, podporou mladé generace Čechů žijících v zahraničí a distanční online výukou.

Kurzy

Mladší školní děti

Česká gramatika a pravopis; Ostatní

Časopis Krajánek ve světě

Časopis Krajánek ve světě

Elektronický měsíčník pro multilingvní děti věkové kategorie 5−12 let žijící v zahraničí. 40 stránek příběhů, komiksů, her, úkolů, tvoření a dalších zajímavostí rozvíjejících u dětí jazykovou stránku, slovní zásobu, představivost a logické uvažování. Originální materiály s důrazem na vizuální stránku.

Materiály zdarma a e-shopy

Pro všechny

Literatura a čtení; Vlastivěda, dějepis a zeměpis; Česká gramatika a pravopis

Čeština jako druhý jazyk

Čeština jako druhý jazyk

Projekt společnosti META, o. p. s. E-learning, jehož cílem je podpořit děti a žáky, kteří v různém věku začínají s češtinou jako druhým jazykem. Slovní zásoba, výslovnost, gramatika a čeština v praxi. Obsahem lekcí a cvičení jsou různá témata vztahující se ke škole, rodině, volnému času ad.

Internetové stránky

Mladší a starší školní děti, začátečníci

Česká gramatika a pravopis

Můj stát

Můj stát

Souhrnné informace o všech symbolech české státnosti – velký znak, malý znak, státní barvy, státní vlajka, prezidentská standarda, státní pečeť a státní hymna. Každá položka obsahuje historii, informace, zajímavosti a úkoly. Jednoduchá orientace, zábavná a hravá forma učení.

Internetové stránky

Mladší a starší školní děti, teenageři

Vlastivěda, Dějepis a Zeměpis

Rádio Junior

Rádio Junior

Rádio Junior je jedna ze stanic Českého rozhlasu. Díky tomu, že vysílá digitálně, ho je možné naladit kdykoli a kdekoli, což je pro posluchače ze zahraničí velká výhoda. Protože má pravidelné opakující se pořady i pohádky na pokračování, děti se k němu rády samy od sebe vrací.

Audio a video

Mladší a starší školní děti

Kultura

Bezpečné cesty

Bezpečné cesty

Portál se zaměřuje na dopravní výchovu pro děti. Díky množství multimediálních prvků, animací a videí děti udrží pozornost a rozšiřují si slovní zásobu i znalosti dopravní bezpečnosti.

Internetové stránky

Mladší školní děti

Ostatní

Alík

Alík

Komunikační platforma pro děti a mládež do 18 let, kteří rádi hrají hry, tvoří obsah, dopisují si se svými kamarády a chtějí se dozvídat něco nového. Klade důraz na tvořivost, zábavu, přizpůsobení se nižšímu věku a schopnostem, bezpečnost a ochranu soukromí.

Internetové stránky

Mladší a starší školní děti

Ostatní

Nakladatelství Běžíliška

Nakladatelství Běžíliška

Originální a autorské knihy pro děti, s důrazem na kvalitní textové, výtvarné i řemeslné zpracování. Líbí se i Vám? Pro krajanské spolky jsme při objednávce nad 1 000,- Kč vyjednali 20% slevu! Pište na: prodej@beziliska.cz, do textu zprávy uveďte „MČŠ“. Jednotlivci nakoupí v e-shopu s 10% slevou.

Materiály zdarma a e-shopy

pro všechny

Literatura a čtení

Inkluzivní škola

Inkluzivní škola

Portál Inkluzivní škola je určený školám a učitelům v ČR, kteří mají žáky s odlišným mateřským jazykem. Materiály pro výuku češtiny jako druhého jazyka bývají vhodné i pro vícejazyčné děti v zahraničí.

Materiály zdarma a e-shopy

Učitelé češtiny

Česká gramatika a pravopis

Bilingvní výchova

Bilingvní výchova

Web založený v roce 2013 českou maminkou žijící na anglickém Jihozápadě. Přináší osobní zkušenosti s dvojjazyčnou výchovou, doplněné o obecnější a odbornější články i praktické tipy, i  další informace související s bilingvismem. Na Facebooku také jako Bilingvní rodiny a Bilingvní rodinky.

Blog pro rodiče; Internetové stránky

Rodiče

Vícejazyčnost

Včelka

Včelka

Aplikace vytvářená odborníky na procvičování čtení interaktivní formou doma i ve škole. Umožňuje diagnostiku čtenářských dovedností a následné přizpůsobení cvičení dle aktuálních schopností a potřeb. Nabízí oddělené přístupy pro rodiče a pedagogy.

Mobilní aplikace, Internetové stránky

Předškolní a mladší školní děti, začátečníci

Literatura a čtení

Zachraň život

Zachraň život

Každý člověk se během svého života může dostat do situace, kdy je potřeba jeho pomoc, kdy je někdo nemocný, zraněný, v ohrožení života. A právě umět podat pomocnou ruku je cílem této on-line hry. Děti mají možnost si vyzkoušet, zda a jak se dokážou v pravou chvíli správně rozhodnout. Skvělá hra na rozšíření slovní zásoby pro starší děti v zahraničí.

Internetové stránky

Starší školní děti, teenageři a dospělí studenti češtiny

Ostatní

arrow&v
arrow&v
arrow&v

Víme, jak těžké je zorientovat se v moři odkazů a vzdělávacích materiálů. Každé dítě či školní skupina jsou navíc jedineční a mají svá vlastní specifika. Ať již jde o věk dítěte, různou jazykovou úroveň, odlišný obsah vzdělávání nebo zkrátka jiný typ média. Na tomto místě jsme se snažili zpřehlednit všechny relevantní odkazy a zprostředkovat takové materiály, které by vám s tímto nelehkým úkolem vzdělavatele měly pomoci.

Rozcestník

© 2022 Moje česká škola, z. s.  Created by WeBuilDesign

Moje česká škola, z. s.

Útulná 504/21, 108 00 Praha 10

IČ: 093 36 397

  • LinkedIn Moje ceska skola

Děláme vše pro to, aby informace uvedené na tomto webu byly platné a úplné. Zejména v oblasti předpisů však za ně nemůžeme nést právní odpovědnost, protože výklad zde náleží především MŠMT ČR.