Proč to děláme?
Protože takový online hub krajanům už dlouhá léta chybí. Funguje mnoho skvělých krajanských projektů, ale dosud žádný neřeší problém roztříštěnosti vzdělávacích materiálů pro rodiče a učitele. Existují dobré podklady pro učení, ale málokdo o nich ví. To chceme změnit a přidat i vlastní nově vyvíjené materiály.

Pro koho to děláme?
Jsme tu pro krajany, kteří žijí v zahraničí trvale, i pro ty, kteří jsou mimo Českou republiku krátkodobě, třeba z pracovních důvodů.
Jsme tu pro krajany, kteří žijí v lokalitách bez české komunity, i pro ty, kteří jsou součástí aktivní krajanské komunity a chtějí společně pomáhat.
Jsme tu pro rodiče, kteří chtějí své děti vzdělávat sami, i pro učitele, kteří hledají místo, kde budou mít na jednom místě kvalitní vzdělávací materiály.
Jsme tu pro učitele, rodiče a krajany po celém světě – ať žijete v Evropě, v asijském velkoměstě nebo v jihoamerických horách.

Kdo za projektem stojí?
PhDr. Markéta Ševčíková
Markéta žije v Kodani a je iniciátorkou projektu. Pozitivní vztah ke vzdělávání ji provází celý život. Stála u rozjezdu SKAV, z. s., respektované organizace zabývající se školstvím a vzděláváním, kde působila 5 let. Na období 2 let také zakotvila v programu Jeden svět na školách. Profesně se pohybovala na poli mediálních analýz, komunikace a PR, ať už v komerční, akademické i neziskové sféře. Vystudovala FHS a FSV UK.
Na starosti: idea maker, granty, komunikace všeho druhu

Anna Paap, M.A.
Anička žije v Mnichově, učí v místní České škole bez hranic i češtinu pro cizince. Sama má dvě děti a téma bilingvismu a dvojí gramotnosti ji zajímá i z vědeckého hlediska. V online světě se věnuje rodičům žijícím v zahraničí a motivuje je na svém blogu i na sociálních sítích, aby mluvili na svoje děti česky. Je také vystudovaná překladatelka a tlumočnice, do češtiny převedla například román Afghánistán. Mnichov. Já.
Na starosti: výuka českého jazyka, problematika bilingvismu

Mgr. Hana Valentová
Hanka žije v Praze a pracuje jako freelance editorka, copywriterka a projektová manažerka. Spolupracuje například s organizací Člověk v tísni, s Univerzitou Karlovou nebo se Vzdělávacím a kulturním centrem klášter Broumov, kde každoročně organizuje výroční konferenci. V roce 2008 spoluzaložila českou verzi kavárenských setkání s vědci Science Café, která dnes funguje ve více než 20 městech v Česku.
Na starosti: pražská spojka, aktualizace webu

Naši partneři a podporovatelé
Mgr. Kateřině Šormové, Ph.D. děkujeme za důvěru a spolupráci při pilotním projektu tvorby čítanek pro zjednodušené čtení.
Evě Pavlíkové, Romaně Pokorné a Jiřímu Sekerovi aka Sigymu děkujeme nejen za pomoc s orientací v tématu, ale i neméně důležité filosoficko-analytické diskuse o základech a metaúrovních.
Tento projekt byl podpořen v rámci grantové výzvy T-Mobile Pomáháme 2020.
Chcete s námi spolupracovat?

Jsme nezisková organizace a uvítáme všechny zájemce, kteří by měli zájem Moji českou školu podpořit – ať už finančně, poskytnutím služby, vzdělávacích materiálů, zpřístupněním knih apod. Chcete-li s námi spolupracovat, napište nám. Děkujeme!